Vestel Venus 5530 Özellikleri ve İncelemesi

Akıllı telefon pazarına girerek milli gururumuz olan Vestel tarafından üretilen Vestel Venus 5530 özellikleri ve incelemesi hakkındaki tüm detayları sizler için paylaştık. Vestel Venus 5530 fiyatı ile kıyaslandığında, ne tür özellikler ve performans sunuyor, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Vestel Venus 5530 Özellikleri

 • 8 MP ana kamera
 • 5 MP ön kamera
 • LED Flash teknolojisi
 • 720 piksel video kayıt çözünürlüğü
 • 2920 mAh pil kapasitesi
 • 5 inç ekran
 • Yüzde 70 ekran gövde oranı
 • 720 x 1280 HD pixel ekran çözünürlüğü
 • 267 PPi ekran piksel yoğunluğu
 • 2 GB RAM bellek
 • 16 GB dahili hafıza
 • 32 bit Qualcomm Snapdragon 210 işlemci
 • 4 çekirdekli 1,3 GHz frekans
 • 64 GB harici hafıza desteği

Vestel Venus 5530 incelemesi ve yorumları

Performans

16 GB dahili ve 64 GB desteklenebilir hafızası, bu sınıftaki cihazlar için kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte gözüküyor. Zira 2 GB RAM bellek özelliği de, yine giriş seviyesinde bulunan bir telefon için yeterli bir özellik. Ancak, RAM bellek hafızasının, biraz daha yüksek olması elbette ki daha iyi bir performans sunabilirdi.

4 çekirdekli 1,3 GHz frekansı ve 32 bit Qualcomm Snapdragon 210 işlemcisiyle de, performans olarak giriş seviyesi akıllı telefonlar için beklentileri karşılayacak özelliklere sahiptir.

Tasarım ve ekran yorumları

720×1280 HD pixel ekran çözünürlüğü, kendi sınıfında yer alan birçok telefona göre çok iyi bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Elbette ki yeni nesil telefonlara göre bu özellikler yetersiz kalsa da, fiyatı ve kendi sınıfındaki diğer telefon modelleri ile kıyaslandığında bu özellikler oldukça öne çıkan özelliklerdir.

267 PPİ ekran piksel yoğunluğunun, biraz daha artırılmış olmasını isterdik. Tasarımsal olarak arka kısmının fırçalanmış olması, daha kolay bir kullanım imkânı sunuyor. Siyah ve altın sarısı renklere sahip olan Vestel Venus 5530 incelemesi için 5,5 inç ekran boyutu ve yüzde 70 ekran gövde oranı, yeterli kabul edebileceğimiz düzeyde yer alıyor.

Venus 5530 pil yorumları

Pil konusunda da yeterli olan bir akıllı telefon olduğunu söyleyecek olsak da, daha yüksek pil kapasitesinin olmasını arzulardık. Zira tüm özellikleri bir yana, özellikle acil durumlar için bir telefonun pil süresi ne kadar uzun olursa o kadar sağlıklı olacaktır.

2920 mAh pil özelliğine sahip cihazın, normal kullanımlar için yeterli bir kapasiteye sahip olsa da dediğimiz gibi gönül daha büyük bir kapasiteyle gelmesini isterdi.

Kamera Yorumları

Giriş seviyesi akıllı telefon modelleri için yeterli kamera özellikleri bulunan Vestel Venus 5530, 8 MP ana kameraya sahip. Telefon ön kamerası ise 5 MP olarak bizi karşılıyor. Daha iyi çekimler için yer verilen LED flaş, fiyatıyla kıyasladığımızda böyle bir telefon için oldukça tatminkâr bir özellik sunuluyor.

720 piksel video kaydı yapabileceğiniz cihaz, kamera bakımından da birçok rakibinin önünde yer alıyor.

Sonuç Olarak; telefonun çıkış ve güncel fiyatları dikkate alındığında, özellikleri bakımından yeterli seviyede bir telefon olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Elbette RAM ve özellikle pil kapasitesinin biraz daha artırılmış olmasını beklerdik. Ancak giriş seviyesi için, birçok rakibine fark atacak kalitede performans sunduğunu da söylemeden geçemeyiz.

Xiaomi Mi 9 Lite Türkiye Fiyatı Netleşti başlıklı yazımızda, Çin malı akıllı telefon olan Xiaomi Mi 9 Lite Türkiye satış fiyatı hakkındaki teknoloji haber yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizce giriş seviyesi telefonlardan biri olan yerli malı Vestel Venus 5530, alınıp kullanmaya değer bir telefon mudur? Yorumlarınızı bekliyor olacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*