Saymakla Bitmiyor İşte Şeftalinin Cilde Faydaları

Cilde parlaklık veren şeftali maskesi şeftalinin genel sağlık açısından faydaları, zaten herkesçe bilinen bir şeydir. Genel vücut sağlığı bakımından şeftalinin faydaları şüphesiz önemli bir yere sahipken, basit bir şekilde uygulayabileceğiniz şeftali maskesi de, şeftalinin cilde faydaları ile sağlıklı ve canlı bir cilt için yarar sağlamaktadır. Cildimizin emici özelliği kullanılarak, şeftali maskesinin cilt bakımı için faydalarını görebiliriz.

Kolaylıkla evde uygulayabileceğiniz cilt maskeleri arasında bulunan bu maskenin, cildinizin nem dengesini koruduğu gibi aynı zamanda gözeneklerin kirlerden temizlenmesine de fayda sağladığı uzmanlar tarafından söylenmektedir.

Sadece şeftali maskesinin değil, şeftalinin kullanım şekli fark etmeksizin kendisinin de cilde faydaları oldukça fazladır. Aşağıda şeftalinin cilde faydaları hakkındaki tüm detayları bulabilirsiniz.

Şeftalinin cilde faydaları nelerdir?

Cilt kuruluğunu önler

Nemlendirici etkiye sahip olanın şeftali, cilt kuruluğunun önlenmesinde olumlu etkilere sahiptir. Şeftaliyi kestikten sonra ya da şeftali maskeleri kullanarak, şeftalinin cilt üzerindeki faydalarını görebilirsiniz.

Cildi temizler

Önemli bir antioksidan kaynağı olan şeftali, cilt gözeneklerinin daha iyi bir şekilde temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda gözeneklerin temiz kalması için de, şeftali kesilerek cilt yüzeyine sürüldüğünde, cildi temizleyici etkisini görebilirsiniz.

Cildi yeniler

Cilt hücreleri üzerindeki etkisi sayesinde, cildin yenilenmesine büyük katkı sağlar. Aynı zamanda cilt kanserinin önlenmesinde de şeftalinin cilde faydaları bilinmektedir.

Güneş ışınlarının etkisini azaltır

Şeftalinin cilde faydaları arasında, güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi koruması da öne çıkmaktadır. Cilt yüzeyine şeftaliyi sürerek bu etkilerden kurtulabileceğiniz gibi, doğal olarak şeftaliyi düzenli bir şekilde tüketerek de güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi koruyabilirsiniz.

Erken yaşlılık belirtilerini azaltır

Mineral ve vitamin zengini olan şeftali, düzenli bir şekilde tüketilmesi halinde erken yaşlılık belirtilerini azaltıcı etkiye sahiptir. Özellikle doğal olarak yetişmiş mevsiminde tüketilecek şeftalinin cilt üzerindeki faydaları çok daha fazla olacaktır.

Şeftali maskesi nasıl yapılır?

Birçok cilde faydalı şeftali maddeleri olsa da, bunlardan oldukça faydalı olanlardan birini sizler için paylaşalım.

Malzemeler

1 tane yumurta

1 çorba kaşığı yoğurt

1 tane şeftali

Hazırlanışı

Yoğurtla yumurtayı bir kâse içerisine alarak, iyice karıştırın. Daha sonra şeftaliyi ortadan ikiye kesip sert bir cisim yardımıyla, iyice ezin. Şeftali alırken tercihinizi yumuşak şeftaliden yana yapmanız, cilt için şeftali maskesi hazırlarken size kolaylık sağlayacaktır.

Hazır olan doğal cilt maskesini yüzünüze sürerek, yarım saat kadar bekleyin. Yarım saatin ardından cildinizi su ve doğal sabun ile temizleyin.

Cildi canlandıran bu cilt maskesi düzenli olarak uygulandığında, cildinizde meydana getirdiği olumlu sonuçları rahatlıkla görebilirsiniz. Evde yapılabilecek cilt maskeleri arasındaki şeftali maskesi, cilt üzerinde önemli faydalar sağlamaktadır.

Mucizevi meyve şeftalinin faydaları nelerdir? yazımızda ise, şeftalinin genel olarak faydalarına yer verdik. Genel sağlık açısından şeftalinin yararlarını öğrenmek için, bu yazımızı da ziyaret edebilirsiniz.

1 yorum

  1. şeftalinin cilde faydası gerçekten etkili oluyor. özellikle göz çevresi için birçok faydası olduğunu söyleyebilirim ama mutlaka düzenli kullanın yoksa tek başına kısa kullanımlar için pek faydalı olduğunu söylemek doğal olarak mümkün olmayacaktır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*