Milli Savunma Bakanlığı’ndan Hazırız Mesajı

Milli savunma bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, TSK’nın gerek sınır içi ve gerekse sınır ötesinde tüm terör gruplarına karşı mücadeleye hazır oldukları ve terör örgütlerinin kökünü kazıyacaklarına dair açıklama yapıldı. Türkiye Suriye’de YPG terör örgütünün kullanılarak bir Kürt devleti kurulmasını engellemek ve terör gruplarını bölgelerinden temizlemek için, Suriye’ye karşı başlatacağı barış pınarı harekatının sinyallerini vermişti.

Milli savunma bakanlığı başlaması planlanan hareketle ilgili açıklama yaparak, Mehmetçiğin 82 milyonun huzurunu korumak için hazır olduklarını açıkladı.

Diğer yandan bakanlığın twitter hesabından yapılan açıklamada, ülkemizin güvenliği ve Suriyelilerin bir an önce evlerine gitmesi için, güvenli bölgenin mecburiyetine dikkat çekildi.

Sevkiyat sürüyor

Diğer yandan harekat kapsamında Türk ordusunun sınır bölgesine sevkiyatları, komandolar eşliğinde hız kesmeden devam ediyor. Çeşitli illerden Hatay sınır bölgesine gönderilen zırhlı araçlar, sınır bölgesine konuşlanmaya başladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*