Ekrem İmamoğlu: Amerika ve Rusya’ya güvenmiyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu Barış Harekatı ile alakalı yaptığı Bir açıklamada, ne Amerika’ya ne Rusya’ya güveniyoruz diyerek, bu 2 ülkeye karşı olan güvensizliğini dile getirdi. Bolu belediye başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, burada gündeme dair bir takım açıklamalar yaptı.

Askerimizin yanındayız ancak Amerika ve Rusya’dan dolayı kaygılıyım

Yaptığı ziyarette Belediye binası önünde bir açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, “ülkemizin, memleketimizin ve milletimizin kurtuluşa ermesi için kendi partime davet ediyorum demek, oldukça yanlıştır. En doğru olanı milli davalarda ülkemizin yanında olmaktır. Bakın ordumuz şu an ülkemizin huzur ve mutluluğu için mücadele veriyor. Orada şehit olan tüm askerler yüreğimizi yakıyor. Allah askerlerimizi esirgesin. Bu duyguları paylaşırken bir yandan da saygı duyduğumuz şeylerin olduğunu söylemem gerekir. O bölgelerde Teröre karşı mücadele verirken, masaya oturduğumuz ülkelere de güvendiğini söylemem mümkün değildir.

Biz bu süreçte ne Rusya’ya ne Amerika’ya güvenmiyoruz. Bugüne kadar bu ülkeler her zaman Kaosu temsil etmiş ülkelerdir. Onlar Suriye’nin altındaki petrolü düşünüyor üzerinde yaşayan Suriyelileri düşünmüyorlar. Elbette bu bir dış politika meselesi ve milli davadır. Bu süreçlerde hep bir araya gelerek birleşmeli, ortak akıl yürüterek böyle süreçleri atlatmalıyız. Akılcı ve sağlıklı bir dış politika üreten bir millet olmamız gerekir. Bu işi yaparken particilik peşinde koşmak, doğru bir tutum değildir. Bu işin oralısı buralısı olur mu?” Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*