Amerika Suriye hava sahasında Türkiye’ye bilgi vermeyecek

Amerika tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin Suriye’ye girmesi sonucu, birleşik hava operasyonları merkezi, Türkiye’ye Suriye hava sahası hakkında bilgi vermeyeceği söylendi.

Suriye’de hava görev alanından Türkiye’yi çıkaran Amerika, terör örgütü korumak için, Türk uçaklarının YPG’ye karşı etkili bir şekilde müdahale edememesi için, Suriye hava sahası hakkında bilgi vermeme kararı aldı.

Terör örgütünü korumak amacıyla bu kararı aldığını açık bir şekilde ifade edemeyen Amerika, bunun sadece Türkiye’nin Suriye’ye girmesine bir tepki olduğunu, hala Türkiye ile müttefik olduklarını söyledi.

Ne yaptıklarını bilmiyorlar

Bir yandan Amerika’dan Türkiye’ye dost olduklarına dair açıklamalar gelirken, diğer yandan kısa aralıklarla Türkiye’nin Amerika’ya dost olmadığını açıklayan yetkililer, YPG’li dostlarının Suriye’de terör örgütlerine karşı olan mücadelesi (!) Nedeniyle yalnız bırakılmaması gerektiğini savundular.

Donald Trump’ta Türkiye’yi alçakça tehdit ederek Türk ekonomisini bitiririm paylaşımının ardından birkaç saat sonra, “Erdoğan’la aram iyi” şeklinde açıklama yapması ise, büyük bir tutarsızlık ve akıl tutulması olarak değerlendirildi.

Abd başkanı Donald Trump yaptığı başka açıklamada ise, Amerikan ordusunun Türkiye’nin önünde durmayacağını söylemesi, alçak terör örgütü YPG içerisinde büyük paniğin oluşmasına neden oldu.

Terör örgütü YPG tarafından yapılan açıklamalarda, Amerika’ya tepki verilerek Amerika’nın kendilerini yalnız bıraktığı söylendi. Diğer yandan “barış pınarı harekatı” için hazırlıklarını tamamlayan Türk ordusu, yavaş yavaş bölgeye intikal etmeye başladı.

Terör örgütü YPG’yi yok etmek adına yola çıkan Mehmetçiklerimize başarılar diliyor, ilk söz haber sitesi olarak onlara dualarınızda yer verdiğimizi belirtmek istiyoruz.

#TürkMilletiOrdusununYanında

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*